Искуство во употреба Flekosteel

Никола од Париз го споделува своето искуство за користење на Флекостел

Искуство за користење на Фрекостел Николас од Париз

Сакав да трчам уште од детството - секакви турнири, натпревари, трчав маратон неколку пати, но со возраста, ова хоби се чувствуваше. Продолжив да трчам секој ден, ги изложував зглобовите на големи товари. Затоа, страдав од болки во зглобовите неколку години, мислев дека не можам повеќе да трчам! За тоа време, се разбира, испробав еден куп различни средства, но никој од нив не го даде посакуваниот резултат. И неодамна, некои пријатели кои ја лекуваа својата 10-годишна ќерка по фрактура, го советуваа гелот Флекостел против болка во зглобовите и грбот. Отпрвин не сакав да направам ништо во врска со тоа, но тие имаа вистинско искуство со употреба, и тие инсистираа, па сепак го купив овој гел.

Каде да го купите производот?

Моите пријатели кои ме советуваа Флекостел некако го добија пакетот преку други пријатели, но јас само што ја најдов официјалната веб-страница на Флекостел на Интернет и нарачав од таму. Веројатно може да го купите на некое друго место, но дефинитивно нема да излезе лажен од официјалната веб-страница.

Овој гел, патем, не се вбројува во лекови, затоа, фала му на Бога, немаше никаква мака со добивање рецепт и одење во болници - тие го испратија без никакви прашања.

За што третира гелот?

Всушност, од какви било болести и несакани ефекти и повреди поврзани со зглобовите и грбот. Овие вклучуваат остеохондроза, артритис, радикулитис, сколиоза и многу повеќе. Само што имав болни сензации од претерано оптеретување на зглобовите.

Го читав составот долго време (мислам дека ова е важна точка), но освен разни масла, билки и екстракти не најдов ништо. Во овој поглед, тоа е исто така голем плус за производителот, бидејќи веднаш е очигледно дека производот е природен, безбеден, без грамада хемикалии, како што е сега прифатено.

Семејството што го научив за гелот го купи за да се опорави од повредата - ќерка ми падна на игралиште и ја скрши ногата. Фрактурата беше тешка, а лекарите советуваа да се користи моќна превентивна мерка. Флекостел даде добри резултати дури и во фаза на опоравување - кога дојдоа во болница за уште една посета, лекарот беше изненаден што амандманот отиде многу побрзо.

Апликација за гел

Искуство и трчање со гел на Николас Флекостел

Прочитав и како да ја користам оваа алатка на Интернет, иако имаше инструкција на самиот пакет.

Главната работа што ја паметам од користењето на сите видови на производи за зглобовите е тоа што тие не можат да се нанесуваат премногу во кожата. Во првите времиња, кога сè уште не знаев, се случи после триење, кожата да чеша или да започне да боли уште повеќе. Затоа е подобро да се нанесе гелот на проблематичната област и да се остави да отстои половина час додека не се апсорбира. Важно е истовремено да бидете во една позиција, да не станувате, да не трчате, во спротивно ќе има мал резултат.

Ме третираа еден месец и половина - го ставав гелот 2-3 пати на ден, најчесто наутро пред работа и доцна попладне, кога беше време за одмор.

Ефикасност

Дури и кога првпат ги намачкав зглобовите со гел, по околу 15 минути ми стана многу полесно - силната напнатост постепено почна да исчезнува, плус, видов како бојата на кожата почна постепено да се менува, имаше мал оток - и тие почнаа да се смируваат. После неколку недели, повторно започнав да трчам и го зголемив товарот. Сите симптоми се скоро целосно исчезнати, но јас започнав да ја третирам ситуацијата намерно - не ги товарам нозете премногу, паузирам меѓу трчањата. Иако сега нема критична потреба, сепак купив уште неколку пакувања гел - ќе го користам од време на време за превенција.